Wizyta na konferencji CodeEurope

Posted on

Witam

Dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam wypad do Warszawy na stadion Narodowy na największą konferencję programistyczną w Polsce. Udało mi się być na 3 pełnych wykładach. Najciekawszy z nich dotyczył użycia metodyki SOLID, na kolejnym dowiedzieliśmy się jak napisać własny język programowania. Do tego prelegent mówił cały czas po angielsku, co było na prawdę fajne, gdyż miałem okazję przekonać się, że jestem w stanie zrozumieć wszystko ze słuchu. Jest to ważne w IT, gdyż angielski używany na co dzień różni się odrobinę od tego technicznego, w którym używa się profesjonalnych zwrotów. Obejrzałem również wykład o Azure. Na kilku innych wykładach byłem, ale nie od początku, dlatego nie chce o nich wspominać. Były jednak również ciekawe.

Oprócz wielu prelekcji odbywały się również targi pracy. Początkowo podchodziłem do nich z rezerwą. Na jednym ze stoisk dopiero udało mi się poznać ciekawych ludzi, z którymi bardzo dobrze mi się rozmawiało. Dostałem od nich również prezent, to była wspaniała grupa wyluzowanych specjalistów.

W przerwach między wykładami, odbyłem również kilka ciekawych rozmów.

Ogólnie bilans konferencji oceniam bardzo pozytywnie. Potrzebne są wydarzenia tego typu, gdzie można się spotkać, popracować razem, pouczyć się, poznać różne spojrzenia na sprawy związane z programowaniem, wymienić doświadczenia spostrzeżenia, zastanowić się nad rozwojem.

Na zdjęciu jedno ze stoisk, Helion z książkami. Dość mocno oblegane 😉

Poniżej jeszcze dwa zdjęcia – uczestnicy w oczekiwaniu na wykłady, przy najlepszej kawie wydarzenia ;), z robotem oraz zdjęcie przy wejściu.

glowne kawa robot uczestnicy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *